fbpx

таг: јод

Руски и американски претставници ќе се сретнат во Истанбул

0
Претставници од Русија и САД ќе се сретнат во петок во Истанбул, објави...

Џејмс со тројка го шокираше Реал во Мадрид

0
Реал и Монако го одиграа најнеизвесниот натпревар од стартот на сезоната во Евролигата. Победата му припадна на...

Традицијата: Кога на Хрватска и судат англичани, средбата завршува нерешено

0
Бразил и Хрватска од 16 часот ќе ја отворат четвртфиналната фаза на 22. Светско првенство во фудбал....

Кремљ: Четири украински региони се дел од Русија и ќе ги...

0
Руските сили сакаат да заземат делови од источна и јужна Украина кои Москва ги прогласи за руски, соопшти денеска Кремљ....

Потврдени се 6 спринт трките во Формула 1 за 2023 година

0
Формула 1 ја официјализираше одлуката, според која од наредната сезона ќе се возат спринт-трки на шест патеки....

Нејмар се израмни со Пеле и со Роналдо

0
Нејмар со својот гол од пенал во 13. минута во осминафиналето против Јужна Кореја го израмни подвигот...

Кремљ: Потребен е долгорочен мир, но во моментов нема шанси за...

0
Од Кремљ пристигна одговор на коментарите на американските претставници. Имено, Русија тврди дека е потребен...

Тројца кинески астронаути успешно се вратија на Земјата (ВИДЕО)

0
Екипажот, кој беше на кинеската вселенска станица од почетокот на јуни, слета во базата Донгфенг,...

Овие два пијалоци се најдобри за ослободување од салото на стомакот,...

0
Салото на стомакот е еден од најголемите проблеми за повеќето луѓе кои се борат со вишокот килограми. И не само тоа, многу истражувања...

Барселона го посакува одбранбениот играч на Хрватска

0
Екипата на Барселона не е задоволна од одбраната, и покрај ангажирање на неколку играчи во летниот преоден...