таг: денесka

Кинескиот претседател Џинпинг од денеска во тридневна посета на Русија

0
Кинескиот претседател Си Џинпинг денеска ја почнува тридневната посета на Русија, на покана...

Египет домаќин на израелско-палестинските преговори пред Рамазан

0
Египет денеска е домаќин на израелски и палестински претставници во одморалиштето Шарм ел Шеик во напорите поддржани од САД и...

Најмалку 19 загинати во сообраќајна несреќа, ужас во Бангладеш

0
Најмалку 19 лица загинаа денеска, а 12 се тешко повредени во сообраќајна несреќа...

Тони Крос за Модриќ: Секогаш знаеме што другиот ќе направи

0
Реал Мадрид денеска од 21 часот во директен дуел против Барселона во шпанското „Ел Класико“...

Голема акција и претреси во Германија во врска со шверц на...

0
Германската полиција денеска наутро извршила повеќе претреси против група осомничена за шверц на луѓе, јавува германската новинска агенција ДПА. Во...

Во Брисел почнува објаснувачкиот скрининг за Кластер 4 – Зелена агенда...

0
Во Брисел денеска почнува објаснувачкиот скрининг состанок за Кластерот 4 – Зелена агенда и Одржлива поврзаност. Објаснувачкот скрининг состанок за...

Благоја Милевски го објави списокот, има еден дебитант

0
Македонскиот селектор Благоја Милевски денеска го објави списокот на фудбалери со кои ќе тргне во новиот евоквалификациски циклус за пласман на Еуро 2024...

Во Елбасан денеска се слави Денот на летото

0
Илјадници граѓани денеска го посетија Елбасан за да го одбележат Денот на летото. Граѓани од различни области на Албанија, од Косово и странски...

Десетици илјади млади лекари во Британија почнаа тридневен штрајк

0
Десетици илјади млади лекари денеска го почнаа тридневниот штрајк ширум Велика Британија, што ќе предизвика општо нарушување во работата на државните...

Поради штрајк, откажани стотици летови на неколку германски аеродроми

0
Стотици летови се откажани денеска на неколку германски аеродроми поради штрајк на вработените,...