Христијан Мицкоски се огласи на својот фејсбук профил по последните случувања, односно потрагата по поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков.

-Одамна реков, мафијата има своја држава. Нема дно кое не го пробија. Оставка на Владата веднаш, напиша Мицкоски.

Одамна реков, мафијата има своја држава. Нема дно кое не го пробија.
Оставка на Владата веднаш!

Posted by Hristijan Mickoski on Sunday, 21 February 2021