таг: training

Скалони, трет најмлад тренер во финалето на СП

0
Аргентина ќе се бори за трета светска титула на Мундијалите против Франција од 16 часот,...

Скалони: Среќа и привилегија е да го гледам Меси во дресот...

0
Селекторот на Аргентина, Лионел Скалони, испиша историја како четврти селектор на Аргентина кој го одвел...

Дидие Дешамп: Мароко има способност добро да се брани

0
Селекторот на Франција, Дидие Дешамп, пред вечерашниот полуфинален натпревар против Мароко на Светското првенство во...

Тите: Максимална почит кон Хрватска, тие се светски вицешампиони

0
Селекторот на бразилската фудбалска репрезентација, Тите, во пресрет на четвртфиналниот натпревар на Светското првенство против...

Шпанските медиуми: Роналдо не се враќа во Реал Мадрид

0
Според „АС“, Кристијано Роналдо нема да се врати во Реал Мадрид, Португалскиот ас минатата недела...

Повреден уште еден играч, нема крај на проблемите во Франција

0
Францускиот фудбалски репрезентативец Едуардо Камавинга го пропушти последниот тренинг на репрезентацијата во Катар, поради повреда...

Бензема го пропушта Мундијалот во Катар!

0
Карим Бензема, нема да игра на Мундијалот во Катар кој почнува денеска поради скинат квадрицепс....

Роналдо призна: Бев блиску да потпишам за Сити, но…

0
Кристијано Роналдо предизвика цунами со интервјуто кај британскиот новинар Пирс Морган во емисијата „Без цензура“....

Роналдо на излезна врата, Баерн, Челси и ПСЖ чекаат разврска

0
Португалската мегаѕвезда Кристијано Роналдо е на излезна врата од Манчестер Јунајтед откако во шокантно интервју...

Баерн Минхен брзо најде замена за Мануел Нојер

0
Баерн Минхен го смета Александар Нубел за можен наследник на Мануел Нојер. Фудбалерот во сопственост...