fbpx

таг: training

Реал се ослободува од 4 играчи во текот на овој месец

0
Шпанските медиуми по натпреварот пишуваа за нарушена атмосфера во соблекувалната на актуелниот шампион на Шпанија...

Реал Мадрид, 3 недели без двајца клучни играчи

0
Реал Мадрид, во саботата, загуби од Виљареал и остана без двајца важни играчи. Давид Алаба...

Бензема: Ја напишав мојата приказна, а нашата завршува тука

0
Најдобриот фудбалер за 2022 година, Карим Бензема реши да се повлече од националниот тим со...

Скалони, трет најмлад тренер во финалето на СП

0
Аргентина ќе се бори за трета светска титула на Мундијалите против Франција од 16 часот,...

Скалони: Среќа и привилегија е да го гледам Меси во дресот...

0
Селекторот на Аргентина, Лионел Скалони, испиша историја како четврти селектор на Аргентина кој го одвел...

Дидие Дешамп: Мароко има способност добро да се брани

0
Селекторот на Франција, Дидие Дешамп, пред вечерашниот полуфинален натпревар против Мароко на Светското првенство во...

Тите: Максимална почит кон Хрватска, тие се светски вицешампиони

0
Селекторот на бразилската фудбалска репрезентација, Тите, во пресрет на четвртфиналниот натпревар на Светското првенство против...

Шпанските медиуми: Роналдо не се враќа во Реал Мадрид

0
Според „АС“, Кристијано Роналдо нема да се врати во Реал Мадрид, Португалскиот ас минатата недела...

Повреден уште еден играч, нема крај на проблемите во Франција

0
Францускиот фудбалски репрезентативец Едуардо Камавинга го пропушти последниот тренинг на репрезентацијата во Катар, поради повреда...

Бензема го пропушта Мундијалот во Катар!

0
Карим Бензема, нема да игра на Мундијалот во Катар кој почнува денеска поради скинат квадрицепс....