таг: позитивно

Бајден позитивен на КОВИД, ќе се изолира во својот дом

0
Претседателот на САД Џо Бајден се тестираше позитивно за Ковид додека водеше кампања во Невада и има благи симптоми, соопшти синоќа Белата куќа....

Османи – Ќучук: Потребно е враќање на позитивната динамика во односите...

0
Европскиот пат позитивно ќе влијае врз демократската и економска консолидација на земјите од регионот, оцениле...

Баланс во исхраната за подобро здравје – потврдено со клиничка студија

0
Консумирањето производ чиј состав позитивно влијае врз здравјето и организмот колку што е потребно толку е и ретко. Но, уште поретко е постоењето...