таг: Madrid

Реал Мадрид – Лука Модриќ, ново продолжување на договорот?

0
Светски познатиот шпански дневен весник „АБЦ“, објави дека Реал Мадрид на Лука Модриќ ќе му понуди продолжување...

Супер осминафинале: Ливерпул-Реал и ПСЖ – Баерн

0
Европскиот првак Реал Мадрид во осминафиналето од Лигата на шампионите ќе игра против Ливерпул во реприза на...

„Ел Класико“ – Барселона немоќна во Мадрид

0
Фудбалерите на Реал Мадрид ја совладаа Барселона со 3:1 во најголемото дерби на шпанскиот фудбал. „Кралевите“ на...

Рудигер: Она што не те убива, те прави посилен

0
Дефанзивецот на Реал Мадрид, Антонио Рудигер, се повреди при постигнувањето на гол во последната минута, со што...

Барселона фрли 200 милиони евра за Гризман, а сега го пушти...

0
Шпанскиот тим Атлетико Мадрид и официјално го ангажираше Антоан Гризман од Барселона, потпишувајќи четиригодишен договор со францускиот...

Анчелоти: Заврши нашата добра серија, но спремни сме да отпочнеме нова

0
Реал Мадрид првпат загуби бодови оваа сезона и ја пропушти шансата да се врати на првото место...

Реал Мадрид најде замена за Бензема, поделени навивачите

0
На Реал Мадрид му е потребна замена за Лука Јовиќ и играч кој треба да го растерети Карим Бензема. Advertisements ...

ВИДЕО / Реал е „кралот“ во Лигата на шампионите!

0
Рекордерот по бројот на титули во најелитното натпреварување, над сите очекувања слави во финалето против...