таг: Madrid

Флорентино Перез веќе одредил кој го менува Карло Анчелоти

0
Карло Анчелоти на крајот на сезоната ќе го напушти Реал Мадрид без разлика...

Тони Крос за Модриќ: Секогаш знаеме што другиот ќе направи

0
Реал Мадрид денеска од 21 часот во директен дуел против Барселона во шпанското „Ел Класико“...

Џанан Муса го водеше Реал во победата против Олимпија Милано

0
Кошаркарите на Реал Мадрид ја совладаа Олимпија Милано со 91-87, во рамките на 29. коло...

Азар: Постои почит меѓу Анчелоти и мене, но не разговараме

0
Еден Азар рекордниот трансфер на Реал Мадрид, нема намера да го напушти клубот. Фудбалерот за чии трансфер Реал плати 115 милиони евра, во...

Симеоне останува во Мадрид, за помала плата

0
Диего Симеоне и Атлетико Мадрид ја продолжуваат заедничката мисија. Според последните информации од Мадрид, Симеоне...

Покетино, Тухел и Раул, во трка за „жешкото“ столче во Реал

0
Реал Мадрид се наоѓа во лоша форма и тоа предизвика загриженост кај претседателот на клубот,...

Се зголемува бројот на челниците на Реал кои се против Анчелоти

0
Реал Мадрид го загуби првиот натпревар од полуфиналето на Купот на Шпанија против Барселона (0:1). По натпреварот, тренерот на Реал Карло Анчелоти, изјави...

АС: Реал Мадрид купува напаѓач кај “Старата Дама”

0
„АС“, во денешното издание на насловната страница открива дека Реал е многу блиску до купување...

Шпанските десничари побараа оставка на премиерот Санчез

0
Демонстрантите кои учествуваа на десничарските „анти-Санчез“ протести во Мадрид во саботата побараа неодложна оставка од шпанскиот премиер Педро Санчез чија Влада,...

Флорентино Перез се повлекува од кормилото на Реал Мадрид

0
Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, ќе се повлече од оваа функција во 2025 година, објави новинарот Сири Лопез, а пренесоа и други...