таг: Је

Неделен хороскоп од 20 до 27 март: Кои ќе бидат најсреќните...

0
ОвенТранзитот на Јупитер и Меркур ќе ви донесат можности за успех, особено на професионално ниво. Покрај тоа, среда и четврток ќе бидат особено...

Aлиоски: Посакувам победа над Малта и старт со три бода

0
Фудбалската селекција на Македонија против Малта ќе го започне новиот циклус на квалификации, овој пат...

Извлечена жрепката за трите европски натпреварувања на УЕФА

0
Дербито на елитното натпреварување во Лигата на шампионите ќе биде средбата Манчестер Сити – Баерн...

Чурлинов: Фаворити сме против Малта, но тоа треба да го покажеме...

0
Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов ќе биде дел од националниот тим во квалификацискиот натпревар против Малта кон патот на ЕП 2024, како и контролниот...

Кремљ: Кинескиот претседател е во посета на Русија од 20 до...

0
Кинескиот претседател Си Џинпинг ќе престојува во посета на Русија од 20 до...

САД е можно да го забранат Тик-ток на национално ниво доколку...

0
Американските власти најавуваат дека ќе ја забранат социјалната мрежа за споделување видеа Тик-ток доколку кинеската компанија која е сопственик на платформата не...

ФИФA: На следното СП, 48 екипи поделени во 12 групи

0
Од 2026 година на првенството ќе одат 48 репрезентации наместо досегашните 32. Во првото коло...

Белата куќа тврди дека Бајден наскоро ќе разговара со претседателот на...

0
Американскиот претседател Џо Бајден во следниот период ќе разговара со кинескиот челник Кси...

Кина ги отвора своите граници за странски туристи по првпат од...

0
Кина објави дека ќе ги отвори своите граници за странски туристи првпат по...

Пет хороскопски знаци кои би можеле да се свршат до крајот...

0
реклама А оваа година ќе им донесе повеќе среќа во љубовта на некои хороскопски...