таг: Је

Чурлинов со Барнли против Ман. Сити на “Eтихад”

0
Дарко Чурлинов и неговиот тим Барнли ќе гостуваат на „Eтихад“ и ќе играат против актуелниот...

По три години, Хонгконг ја укина обврската за носење маски: Се...

0
Хонгконг ќе стави крај на барањето за носење маски во борбата против коронавирусот,...

САД ја предупредија Кина дека ќе сноси сериозни последици доколку испорача...

0
САД ја предупреди Кина дека ќе сноси сериозни последици доколку обезбеди оружје за руската инвазија врз Украина. Вашингтон и сојузниците...

Макрон со најава дека ќе ја посети Кина во почетокот на...

0
Францускиот претседател Емануел Макрон денеска најави дека ќе ја посети Кина во почетокот...

Дали имате мачка? Ако сакате да ги разберете, треба да го...

0
Многумина ќе се согласат дека мачките се многу посебни миленичиња. Меѓутоа, ако ги третирате правилно, тие брзо ја покажуваат својата неодолива симпатичност. Со...

САД ќе воведат царина од 200 отсто на алуминиумот од Русија

0
Почнувајќи од 10 март САД ќе воведат царина од 200 отсто за алуминиумот произведен во Русија, соопшти денеска Белата куќа, најавувајќи...

Викендов ќе се одиграат натпреварите од 20 коло во Првата фудбалска...

0
Викендов ќе се одиграат натпреварите од 20 коло во Првата фудбалска лига на Македонија. Натпреварот...

Украина денеска ја одбележува 1-годишнината од руската агресија

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски вети дека ќе ја добие војната со Русија додека тој и украинскиот народ денеска ја одбележуваат првата...

Хрватскиот Сабор ќе расправа за отповикување на премиерот Пленковиќ

0
Хрватскиот Сабор денеска ќе расправа за отповикување на премиерот Андреј Пленковиќ на предлог...

Хрватскиот Парламент в четврток ќе расправа за импичмент на Пленковиќ

0
Хрватскиот Парламент в четврток ќе расправа за импичмент на премиерот Андреј Пленковиќ, првпат откако тој...