таг: Је

Оваа недела ќе биде особено добар ден за еден хороскопски знак

0
реклама Koj знак најмногу ќе ужива оваа недела? Моментално Сонцето е во знакот...

Македонија-Португалија ќе го одреди победникот во Група 1

0
Ракометната репрезентација на Македонија, вечерва ќе ја пречека Португалија во квалификациите за пласман на Европското...

По протестите, Грузија ќе го повлече законот за „странски агенти“

0
Грузиската владејачка партија соопшти дека ќе го повлече нацрт-законот за „странски...

Тен Хаг има листа на футбалери, кои можат да заминат од...

0
Манчестер Jунајтед уште долго ќе го памети дебаклот против Ливерпул (0-7) на „Енфилд“, а тренерот...

Шолц: Ќе има последици ако Кина ѝ испрати оружје на Русија

0
Германскиот канцелар Олаф Шолц вели дека ќе има последици доколку Кина ѝ испрати...

Утринско уривање на митовите за кафето – не е точно се...

0
реклама Утрово ќе разговараме малку за кафето. Како точно тоа влијае на нашето тело и...

Маслото кое ќе се користи за крунисување на Чарлс Трети осветено...

0
реклама Светото масло што ќе се користи за помазание на кралот Чарлс Трети на неговото...

ПМФЛ, ФК Шкупи ја предизвикува Академија Пандев

0
Натпреварите од 8 -та недела во ПМФЛ ќе се одиграат викендов. Во сабота ќе се...

Мурињо ќе ја напушти Рома, иако има договор до 2024?!

0
Тренерот на Рома, Жозе Мурињо најверојатно ќе го напушти тимот доколку клубот не се пласира...

Работнички во Велес ќе го пречека ФК Скопје!

0
Работнички во 21. коло од Првата фудбалска лига, ќе му биде домаќин на ФК Скопје,...