таг: ѕвезда

Најголемата интернет ѕвезда одби да го запознае Дрејк: „Не знам кој...

0
Најголемата интернет ѕвезда денес, 20-годипниот Хасбула Магомедов, одби да се сретне со популарниот рапер Дрејк затоа што распоредот наводно му бил презафатен, пренесува...

Џон Малкович ќе гради филмски студија во Скопје во кои ќе...

0
Познатата американска филмска ѕвезда Џон Малкович најави дека во Скопје ќе се снимаат холивудски филмови, веднаш откако ќе се изградат повеќе филмски студија...

Познатиот Тајга доаѓа во Скопје – најлудата забава ова лето е...

0
Познатата мега ѕвезда Тајга (Tyga) доаѓа во Скопје.  Тој ќе настапи на овогодинешното издание на Fusion Festival, на Стадионот на АРМ....

Том Круз се враќа во Кан со „Топган: Маверик“

0
Американската филмска ѕвезда Том Круз ќе го претстави продолжението на филмот „Топган“ со поднаслов „Маверик“ (Top Gun: Maverick) на годинешниот 75. Меѓународен филмски...

Мбапе: Ништо не е договорено со Реал Мадрид

0
Францускиот ас Килијан Мбапе ќе биде најголемата ѕвезда на летниот преоден рок. Германскиот „Билд“ објави дека тој договорил се со Реал Мадрид, потпишал...

Голем удар за ЛА Клиперс, Каваи Ленард ја пропушта целата сезона

0
Тренерот на ЛА Клиперс Тајрон Лу објави дека првата ѕвезда на клубот, Кавај Ленард веројатно ќе ја пропушти целата сезона. Ленард не...

Кевин Дурент мора на принудна пауза

0
Кевин Дурент оди на принудна пауза поради повреда.Првата ѕвезда на Бруклин заработи повреда на коленото на дуелот со Орландо, откако соиграчот Брус Браун...

Педесетипетгодишниот Миура потпиша за нов клуб

0
Јапонската фудбалска ѕвезда Казујоши Миура и официјално ја продолжи својата кариера, потпишувајќи на 55-годишна возраст договор со четвртолигаш, каде тренер е неговиот повозрасен...

Камавинга незадоволен во Реал, Ливерпул има интерес за него

0
Англискиот фудбалски тим Ливерпул е силно заинтересиран за младата ѕвезда на Реал Мадрид, Едуардо Камавинга, пренесуваат медиумите на Островот. 19-годишниот Французин...

Самуел Ето избран за претседател на Фудбалската федерација на Камерун

0
Поранешната фудбалска ѕвезда Самуел Ето е избран за претседател на Фудбалската федерација на Камерун (FECAFOOT), еден месец пред неговата земја да биде домаќин...