таг: Ѓорѓи

Го нема Ѓорѓи Сенков од Велес – семејството моли за помош

0
83-гпдишниот Ѓорѓи Сенков, облечен како на сликата, последен пат е виден во Велес пред два дена. Ѓорѓи боледува од деменција. Семејсвото моли секој...

Славе Николов и Ѓорѓи Начевски добија нова задача на ЕП

0
Најдобрата македонска судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов повторно добија задача да судат на Европското првенство (ЕП) кое се игра во Унгарија...

Нова дерби пресметка на ЕП за Славе Николов и Ѓорѓи Начевски

0
Македонските ракометни судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе го имаат својот трет ангажман на Европското машко ракометно првенство. Тие се делегирани...

Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе ја имаат првата задача на...

0
Најдобриот судиски пар во светот Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ја добија првата задача на Европското првенство. Тие утре во рамки на 2....

Дербито Еурофарм Пелистер – Вардар ќе го судат најдобрите

0
Најдобрите македонски судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов, го добија да го судат второто најголемо македонско дерби оваа сезона меѓу Еурофарм Пелистер и...

По вчерашниот пораз, МЗТ Скопје го отпушти тренерот Кочов

0
Ѓорѓи Кочов од денеска не е тренер на МЗТ Скопје Аеродром, откако со управата на клубот се...