таг: Ѓорче

Македонија ЃП со убедлив пораз се збогува од Европа!

0
Oсвојувачот на националниот куп, Македонија Ѓорче Петров е првиот македонски клуб кој ја заврши летната...

Ѓорче Петров во Црна Гора, холандски ривалки за ЖРК Чаир

0
Трите женски екипи од Македонија, ЖРК Ѓорче Петров, Куманово и Чаир, ги дознаа своите ривали...

Македонија Ѓорче Петров се раздели со бразилецот Лемос

0
Екипата на Македонија Ѓорче Петров по освојувањето на Купот на Македонија објави дека се разделува...

Македонија Ѓ.П. против Скопје, на тренинг центарот при ФФМ

0
Фудбалерите на Македонија Ѓорче Петров најавија дека натпреварот од 29. коло на Првата македонска фудбалска...

Македонија Ѓорче Петров и Струга во финалето на Купот на Македонија

0
Струга и Македонија Ѓорче Петров ќе се судрат во финалето на Купот на Македонија, откако...

Pакометарките на Чаир ќе играат против Макаби Аразим

0
Ракометарките на Ѓорче Петров и Чаир ги дознаа противниците за третото коло во ЕХФ Купот на Европа....

Џангаровски: Вратите на клубот се отворени за новите таленти

0
Фудбалската школа „Македонија Ѓорче Петров“ бележи големи промени во последните две години, откако клупските челници забележаа дека...

Македонија ЃП го освои Купот! 

0
Екипата на Македонија Ѓорче Петров е победник на 29-тото издание во Купот на Македонија! „Лавовите“ по изведување...

ВИДЕО: Над 200 пакетчиња собрани во хуманитарна акција на навивачката група...

0
Навивачките групи Лавови Ѓорче и Дивизија Ханриево Младина организираат новогодишна хуманитарна акција за собирање на новогодишни пакетчиња, облека и мебел. Од каде...