таг: Шефот

Украина не планира да тргува со територии за членство во НАТО

0
Советникот на шефот на кабинетот на украинскиот претседател Михаил Подољак вчера...

Сината птица на Твитер отиде во историја, социјалната мрежа на Елон...

0
Шефот на Твитер го откри новото лого на социјалната мрежа, со бел X на црна позадина, што ќе ја замени сината птица. Утрово...

Хорнер: Нема простор за Луис Хамилтон кај Ред Бул

0
Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер, смета дека доаѓањето на седумкратниот шампион и возач на Мерцедес, Луис Хамилтон во австрискиот тим не е...

Тото Волф се предаде: Не мислам дека овој болид ќе биде...

0
Шефот на Мерцедес Ф1, Тото Волф има лоша прогноза за неговиот тим пред стартот на новата Ф1 сезона во Бахреин, откако стана јасно...

Уапсениот за железничката несреќа во Грција денеска ќе биде изведен пред...

0
Шефот на железничката станица во Лариса кој беше уапсен за несреќата и судирот на двата воза во кој животот го загубија...

Украина: Ги знаеме клучните елементи на кинескиот мировен план

0
Шефот на украинската дипломатија Дмитро Кулеба објави дека неговиот кинески колега Ванг Ји ги споделил...

Шефот на кинеската дипломатија пристигна во Москва за да разговара за...

0
Шефот на кинеската дипломатија Ванг Ји допатува во Москва за да разговара за можен мировен...

Борел се надева дека ЕУ ќе договори следна транша помош за...

0
Шефот за надворешна политика на Европската унија Жозеп Борел изјави дека се надева...

Борел: Ситуацијата во Косово е неприфатлива, побарав ЕУЛЕКС да се засили

0
Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, вечерва во Брисел изјави дека моменталната ситуација на Косово е неприфатлива и затоа од земјите...

МААЕ ги интензивира напорите за заштитна зона околу Запорожје

0
Шефот на нуклеарното набљудувачко тело на ОН ги интензивираше своите консултации за поставување...