fbpx

таг: Шефот

Борел се надева дека ЕУ ќе договори следна транша помош за...

0
Шефот за надворешна политика на Европската унија Жозеп Борел изјави дека се надева...

Борел: Ситуацијата во Косово е неприфатлива, побарав ЕУЛЕКС да се засили

0
Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, вечерва во Брисел изјави дека моменталната ситуација на Косово е неприфатлива и затоа од земјите...

МААЕ ги интензивира напорите за заштитна зона околу Запорожје

0
Шефот на нуклеарното набљудувачко тело на ОН ги интензивираше своите консултации за поставување...

Дали на навивачите ќе им биде дозволено да се држат за...

0
ШЕФОТ на Светското првенство во Катар проговори за тоа што ќе се случи со луѓето ако се држат за рака додека ја посетуваат...

Градот Запорожје утрово повторно ракетиран

0
Утрово руските сили повторно го ракетираа градот Запорожје, соопшти шефот на регионалната воена управа Олександр Старук....

Путин: Москва е „отворена за дијалог“ за централата во Запорожје

0
Рускиот претседател Владимир Путин му рекол на шефот на нуклеарната агенција на ОН,...

Черњев: Украина ќе стане членка на НАТО по победата над Русија

0
Шефот на делегацијата на украинската Рада во Парламентарното собрание на НАТО, Јегор Черњев, смета дека Украина ќе стане членка на НАТО...

Лавров го обвини Западот за русофобија

0
Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров синоќа, во говор на 77. годишна сесија на Генералното собрание на ОН го обвини Западот...

Хрватската полиција истражува дали убиството на Паг е нарачано или е...

0
Шефот на полициската управа Паг, Жељко Бљајиќ, во изјава за новинарите во врска со пукањето...

Шефот за енергетика на ЕУ ја критикуваше најавата на Газпром за...

0
Шефот за енергетска политика на Европската унија, Кадри Симсон, остро ја критикуваше најавата на руски...