fbpx

таг: член

Најстариот член на К-поп групата БТС оди во војска во декември...

0
Јин, најстариот член на јужнокорејскиот К-поп бенд БТС, ќе го започне својот задолжителен воен рок на 13 декември и е првиот член на...

Доктор Марија Ралева: Лекарите во пензија, здравството едвај преживува

0
Марија Ралева е член и редовен професор на Медицинскиот факултет во Скопје на Катедра за психијатрија и медицинска психологија и дел од Клиниката...

Д-р Беќаровски: Слободно планирајте летен одмор, мајмунсите сипници се мајмунски обид...

0
Доктор Нико Беќаровски , кој е и член на Комисијата за заразни болести, вели дека вирусот „мајмунски сипаници“ е „мајмунски” обид за повторен...

Украинскиот преговарач очекува „тешка дискусија“ со Русија во четвртата рунда разговори

0
Советникот на украинскиот претседател Володимир Зеленски и член на преговарачката делегација Михајло Подољак денеска изјави...

Д-р Беќаровски: Ова се пост-ковид симптоми

0
Токсикологот и член на Комисијата за заразни болести, д-р Нико Беќаровски предупредува дека по прележување на ковид-19, се повеќе пациенти развиваат пост ковид...

Турскиот претседател именуваше нов министер за правда

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го назначи Бекир Бозадаг (56), член на владејачката АК Партија,...

Милош Николиќ нов член на К.К.Пелистер

0
Нов член на клубот од Битола е плејмејкерот Милош Николиќ кој доаѓа од Вршац. Николиќ има 25 години и сезонава имаше одлични бројки...

Суарез би можел да се пресели во Астон вила

0
Уругвајскиот фудбалски репрезентативец, и член на Атлетико, Луис Суарез може да го напушти клубот од Мадрид. Ова го објави шпанскиот новинар Жерар Ромеро...

ВИСТИНСКА ТРАГЕДИЈА: 27- годишен фудбалер загина во сообраќајка, ги завршувал последните...

0
Поранешниот член на турската фудбалска репрезентација Ахмет Чалик загина на 27. годишна возраст во сообраќајна несреќа, објави денеска неговиот клуб Коњаспор. Турските...

Мустафица си замина од Работнички

0
Босанскиоткошаркарски интернационалец Недим Мустафица нема да биде член на Работнички во вториот дел од сезоната, потврди кошаркарот за порталот кош.мк Еден од...