fbpx

таг: четвртини

УНЕСКО: 73% од жените новинари во светот биле жртви на кибер...

0
Речиси три четвртини од жените новинари во светот велат дека биле жртви на насилство преку Интернет и 20 отсто страдале од продолжување на...

Пред смртта имале абнормални аритмии: Починати од Ковид-19 го имале вирусот...

0
Три четвртини од починатите од коронавирус го имале вирусот во срцето, покажува најновото истражување на срцевото ткиво. Како што објави американскиот магазин Сајенс...

Повеќе од 40 отсто од српските граѓани веруваат во теории на...

0
Три четвртини од испитаниците во Западен Балкан веруваат во некои од теориите на заговор во врска со коронавирусот, што е многу поголем процент...