таг: Филипче

Не се знае колку: Првите вакцини ќе стигнат на крајот на...

0
Министерот за здравство Венко Филипче соопшти дека вчера со писмо е најавено дека првите вакцини од околу 833 илјади дози преку Ковакс-механизмот е...

Филипче оперираше тумор на мозок на новогодишната ноќ

0
Министерот за здравство, Венко Филипче, работно ја поминал новогодишната ноќ. На својот фејсбук профил, Филипче објави дека со дежурниот тим на Клиниката за...

Филипче: Преку ковакс-систамот ќе стигне и руската вакцина кај нас

0
Министерот за здравство Венко Филипче на денешната собраниска седница посветена на пратенички прашања информира дека пред неколку месеци добил понуда од рускиот амбасадор...

Филипче од Бигорскиот манастир: Празниците да се слават под заштитни мерки

0
Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска го посети манастирот Св.Јован Бигорски и се сретнал со Епископ Партениј, Игумен Бигорски. „На неформалната...

Со донација од фондацијата „Никола Јанчев” кавадаречката болница ќе добие кислородна...

0
 Министерот за здравство Венко Филипче, денеска беше во посета на Кавадарци по повод донација од Фондацијата „Никола Јанчев” во висина од еден...