fbpx

таг: Турското

(ВИДЕО) Експлозија на брод во Истанбул, повредени се пет лица

0
Во Истанбул утринава се случила експлозија на брод во турското бродоградилиште Тузла, а повредени се...

Турско МНР реагира на Пописот во Македонија

0
Турското министерство за надворешни работи реагира на резултатите од Пописот на населението во Македонија, кои...

Туристи од Србија и Босна панично бегале: Пожар над хотел во...

0
Пожар избувна во турското летувалиште Бодрум над хотелот, во кој се сместени туристи од Босна и Херцеговина и Србија, објави сараевскиот „Аваз“. ...

Турција реагира за косовската амбасада во Ерусалим

0
Турското Министерство за надворешни работи денеска реагираше на отворањето на косовската амбасада во Ерусалим, со оценка дека...