fbpx

таг: турски

Турска новинарка уапсена поради твит за Ердоган

0
Турски суд и одреди притвор на познатата новинарка Седеф Кабас, додека го чека судењето за...

Падна снег во Турција во јуни: Вчера сонце, денес снегот покри...

0
Снег падна во неколку турски провинции на брегот на Црното Море. – Времето вчера беше прекрасно. Се разбудивме наутро – сè беше...

Актерката позната како Хурем Султан сподели фотографии со двете ќерки

0
Една од најпознатите турски актерки која ја толкуваше улогата на Хурем Султан во серијата „Сулејман Величествениот“, Мерјем Узерл неодамна стана мајка по...