fbpx

таг: телевизијата

Гужва во банки, аптеки, продавници: Најлошиот кошмар на Украинците стана реалност

0
Од Киев се јави репортерката на телевизијата N1, Ана Млинариќ и ја опиша ситуацијата во...

Ѓоковиќ се соочува со затворска казна до – пет години?

0
Според австралискиот „Ејџ“, кој во регионот е пренесен од телевизијата „Н1“, службеници од имиграциската служба го разгледуваат кршењето на изолацијата од страна...

Ако станам претседател на Франција, ќе распишам референдум

0
Како што рекла за телевизијата Франс 2, на референдум ќе предложи усвојување драстични ограничувања за имиграцијата, но и строги критериуми за влез...

ДАЗН воведува револуција во Серија А: Десет различни поими за емитување...

0
Телевизијата ДАЗН неодамна објави дека сепак ќе има ексклузивни права за емитување на италијанската Серија А. Оваа телевизија неодамна потврди дека ќе...

Марина Дојчиновска: Со Горан си ги разубавуваме животите веќе шеста година

0
Разделбата со телевизијата ѝ била драстична промена во животот, а екранот го замени со претприемништво. Можеби и вам ви фали на ТВ-екраните...