таг: така

Вијаграта е нов лек за Алцхајмерова болест?

0
Силденафил, исто така познат како Виагра, е лек кој често се користи за лекување на еректилна дисфункција. Досега, нејзиното влијание врз развојот на...

ФОРМУЛА ЗА МИР: Во што се состои мировниот план на Зеленски...

0
Сите војни завршуваат, па така и војната на Русија против Украина и Украинците ќе заврши. На 11 октомври 2022 година, претседателот на Украина,...

Индискиот хороскоп открива кои три знаци ги чекаат предизвици во првиот...

0
реклама Индискиот хороскоп, исто така познат како Ведска астрологија или Џиотиш, е древен систем...

Судиите најавува штрајк, под знак прашалник продолжението на сезоната

0
Фудбалот во Шпанија оди од скандал во скандал, па така сега е под знак прашалник...

Северна Кореја лансираше уште една ракета

0
Јапонската крајбрежна стража исто така соопшти дека она што било истрелано од Северна...

ВИДЕО: Дали знаевте дека рачките на вратите на автомобилот имаат дополнителни...

0
Барем ТАКА тврди авторот на видеото и вели дека со неговите совети многу ќе ви бидат полесни некои од особено омразните маневри во...

ЕУ, Г7 и Австралија ја ограничија цената на руската нафта

0
По договорот постигнат во ЕУ, земјите од Г7 и Австралија исто така воведуваат лимит од 60 долари по барел за руската...

Цената на нафтата достигна 113 долари за барел

0
Како што продолжуваат борбите во Украина така продолжуваат да растат и глобалните цени на нафтата...

Велика Британија: Наскоро би можело да имаме војна со Русија, предупредува...

0
Генералот Сер Ричард Ширеф, исто така, предупреди дека Велика Британија може да заврши во војна со Русија доколку кризата се интензивира...

Червар: На никого нема да му биде лесно со Македонија

0
Овој месец стандардно е резервиран за големо ракометно натпреварување, па така годинава го имаме Европското првенство во Унгарија и Словачка од кое дел...