таг: така

Имаа поплави, но немaa жртви: Како Холандија го избегна германското и...

0
Иако Холандија беше, исто така, погодена од поројни дождови, кои буквално поплавија делови од Германија и Белгија, таа сепак успеа да избегне катастрофално...

Лончар: Короната не познава граници, така мора да се однесуваме и...

0
Витусот не познава граници, па така мора да се однесуваме и ние, рече министерот за здравство на...

И Словенија ја прекина имунизацијата со вакцината на АстраЗенека

0
Словенија исто така се приклучи на земјите во Европската унија кои одлучија привремено да ја прекинат имунизацијата против Ковид-19 со вакцината на „АстраЗенека“,...

Ова е најефтиниот електричен автомобил во Европа – има кожна ткаенина...

0
Почетната цена е исто така позната. И тоа изнесува 9.999 евра за овој минијатурен автомобил на ниво на скоро двојно поскап Смарт....

Aнкица Стојановска-Митровска: Да размислуваме за големи нешта и да уживаме во...

0
Како и за сите така и за телевизиската водителка Анкица Стојановска- Митровска, годинава која изминува е во знакот на новото „нормално“ кое...