таг: така

Талевски: Знаеме што треба да поправиме пред ЕП

0
Филип Талески беше меѓу клучните ракометари, како во нападот, така и во одбраната на денешниот дуел со Израел што македонската репрезентација го доби...

Гризман, Симеоне и уште тројца позитивни на Ковид

0
Атлетико Мадрид исто така е погоден од коронавирусот и во моментов кај „јорганџиите“ има пет позитивни случаи. При последните тестирања позитивни тестови...

Британскиот министер за здравство: Омикрон се шири со „извонредна брзина“

0
Новата варијанта на коронавирусот се шири „со извонредна брзина“, така што луѓето треба да добијат...

4 причини поради кои мажите исчезнуваат после првиот состанок

0
Иако не е така лесно, жената не треба да сфаќа премногу лично дека мажот никогаш повеќе не се јавил по првиот состанок. Неговото...

Роналдо доби казна за паркирање (ФОТО)

0
Правилата важат за сите на Островот, па така и за првата ѕвезда на Манчестер јунајтед, како и еден од најдобрите фудбалери во светот...

Нагелсман: Во Баерн играат луѓе, а не машини

0
Играчите на Баерн Минхен не се машини и тие исто така можат да имаат лош ден, рече тренерот на најтрофејниот германски клуб Јулијан...

Раното будење носи ризик од болести, грижете се за својот сон

0
Човечкиот организам е создаден така што, дење да работи, а ноќе да одмора. Поради одредени последици од тоа, генетичари од Универзитетот на Алабама...

„Отворена Пандорината кутија“! Протекоа документи за скриеното богатството на светските лидери

0
Пандорината кутија е отворена! Барем така може да се заклучи од насловите на британскитe Би -Би -Си и Гардијан, кои вечерва...

Гризман до Меси: Ти беше пример за мене во сe

0
Антоан Гризман, исто така, се прости од Меси на својот профил на Инстаграм со неколку емотивни зборови во кои потврдува дека Аргентинецот бил...

Словенија има за цел до есен да се вакцинираат 90 проценти...

0
Словенечката влада ја забрзува кампањата за вакцинација против ковид-19, така што центрите за имунизација ќе бидат отворени...