таг: Сунак

Велика Британија ќе ги забрани електронските цигари за еднократна употреба

0
Британскиот премиер Риши Сунак во понеделник ќе ги објави плановите за забрана на продажбата на „вејпови“ (електронски цигари за еднократна употреба) за да...

Британскиот премиер Сунак во Кијив го претстави најголемиот пакет британска воена...

0
Британскиот премиер Риши Сунак за време на неговата денешна посета на Кијив го претстави новиот пакет воено финансирање за Украина со цел земјата...

Тајмс: Британскиот премиер Сунак денеска ќе објави промени во владата

0
Британскиот премиер Риши Сунак се подготвува денеска да објави кадровски промени во својата...

Британскиот премиер го разреши претседателот на владејачката Конзервативна партија поради кршење...

0
Британскиот премиер Риши Сунак денеска го отпушти претседателот на неговата владејачка Конзервативна партија...

Британскиот премиер ќе ги повика светските лидери да не отстапуваат од...

0
Британскиот премиер Риши Сунак се очекува да ги повика светските лидери на COP27...

Новиот британски премиер Сунак вети дека поддршката за Украина ќе биде...

0
Новоименуваниот британски премиер Риши Сунак вети дека ќе ја поддржи Украина во „заклучокот“...

Риши Сунак, ќе ја преземе премиерската функција

0
Новиот лидер на британските конзервативци, Риши Сунак, денеска официјално ќе ја преземе премиерската...

Сунак ќе стане следниот премиер на Британија

0
Риши Сунак победи во трката за лидер во Конзервативната партија и ќе стане...

Британскиот премиер во нов модел на самоизолација поради контакт со заразен...

0
Британскиот премиер Борис Џонсон и министерот за финансии, Риши Сунак, ќе бидат под ограничен распоред за работа...