fbpx

таг: Струмица

„Чаир 2030“ е нов член на кошаркарската Супер-лига

0
Кошаркарската екипа „Чаир 2030“ заедно со Струмица се нови членови на Суперлигата во Македонија. Чаирчани ја завршија...

Пандев највозрасен напаѓач на ЕП, вечерва по 115 пат ќе игра...

0
Фудбалерот од Струмица кој секој би го посакал е највозрасниот напаѓач регистриран на Европското првенство во фудбал (ЕУРО 2020), покажува статистиката на УЕФА....

Ако сте во Струмица и ако сте Б-негатив, донирајте за Родна...

0
Поетот Митко Гогов од Струмица кој денеска објави дека неговата мајка е хоспитализирана во струмичката болница во лоша состојба бара донација на...

На поетот Митко Гогов му е потребна помош: Мама ја носиме...

0
Поетот Митко Гогов од Струмица објави дека од синоќа неговата мајка е хоспитализирана во струмичката болница во лоша состојба. Попладнево тој сподели со...