таг: со

Харкив беше цел на смртоносен руски напад

0
Русија изврши напади со дронови и ракети врз вториот по големина украински град Харкив, при што загинаа шест, а беа повредени 11 лица,...

Дали елитната руска падобранска дивизија сè уште е елитна кога има...

0
Украинските оператори со беспилотни летала сигурно не можеа да им поверуваат на своите очи кога ги фокусираа своите камери на руска напаѓачка група...

Најмалку 1.038 лица се повредени во земјотресот во Тајван, над 40...

0
Бројот на повредени во земјотресот со јачина од 7,2 степени во Тајван денеска се искачи на 1.038, бројот на загинати се уште е...

Рускиот терор продолжува: Во напад со дрон на Харкив загинаа четири...

0
Руските агресори го нападнаа градот Харкив со беспилотни летала во текот на ноќта во четвртокот, при што загинаа најмалку четири лица, а беа...

Загинати и повредени во разорниот земјотрес во Тајван

0
Силен земјотрес со јачина од 7,4 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Тајван, а според засега достапните информации четири лица загинаа, а...

Блинкен: Украина се наоѓа во „критична фаза“ во војната со Русија

0
Украина се наоѓа во „критична фаза“ во војната со Русија и итно ѝ е потребна поголема помош од Западот, изјави денеска американскиот државен...

Поради штрајк на грчката царина од утре се затвораат граничните премини...

0
Поради штрајк на грчката царина се затвораат граничните премини со Македонија. ...

Зошто фрламе парички во фонтаната?

0
Во целиот свет и со векови луѓето „за среќа“ фрлаат парички во фонтани, бунари и реки. Оваа традиција е толку добро прикажана во...

Нов земјотрес во Крагуевац, трет за еден ден

0
Земјотрес со јачина од 2,5 степени според Рихтеровата скала вечерва го погоди Крагуевац,...

Бајден со помош на Обама и Клинтон собра рекордни 25 милиони...

0
Кампањата за собирање средства за американскиот претседател Џо Бајден со поранешните претседатели Барак Обама и Бил Клинтон генерира над 25 милиони долари, најголема...