fbpx

таг: со

Порази на ТФТ и ФМП Академија во БИБЛ лигата

0
Во тесен и неизвесен натпревар Ибар Розаје со 79-77 го совлада ТФТ. За Ибар тоа беше прв сезонски триумф на четири одиграни натпревари, додека...

Еве како да го скротите апетитот ако постојано сте гладни

0
Смирете го апетитот со овој фантастичен напиток од хељда. Еве како да го направите: Намирниците богати со целулоза можат да ве...

ДАЛИ ЗНАЕВТЕ: Зелените очи се многу ретки и кријат еден здравствен...

0
Луѓето со зелени очи се посебни по многу нешта, а тоа го потврдија и експертите. Тие веруваат дека луѓето со оваа боја на...

Рангник ќе го убедува Халанд да се пресели на „Олд Трафорд“

0
Со доаѓањето на Ралф Рангник на кормилото, Манчестер Јунајтед сериозно се вклучи во трката за потписот на Ерлинг Халанд. Норвешката гол-машина е...

Словачка ќе дели ваучери од 500 евра за граѓаните над 60...

0
Словачката влада предложи план со кој се предвидува бонус од 500 евра за секое лице...

Мурињо по поразот од Болоња му порача на свој играч да...

0
Рома минимално загуби од Болоња со 1:0, на тренерот на „волчицата“ виновни за поразот му се судиите. Мурињо отворено ги критикуваше судиите,...

ФФМ заедно со ФИФА и УЕФА почна со ревизија на Статутот

0
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), заедно со УЕФА и ФИФА денеска во Скопје го почнаа најавениот процес на разгледување и ревизија на Статутот...

Лошо се справувате со стресот и станувате анксиозни? Можеби ова е...

0
Некои луѓе се справуваат со стресот подобро од други, а еве како и зошто! -Оние кои потешко го поднесуваат стресот можат да...

Паника во Данска, лице заразено со сојот омикрон било на голем...

0
Лице заразено со новиот вид на коронавирус, попознат како омикрон, било на голем концерт во...

ФДА го отвори патот за употреба на „молунпиравир“ против ковид-19

0
Комисија од американски здравствени советници со тесно мнозинство даде поддршка за „молунпиравир“, лек на „Мерк“ за лекување...