fbpx

таг: со

Земјоделци со стотици трактори на протест во Париз против забраната за...

0
Француските земјоделци денеска влегоа со стотици трактори во Париз за да протестираат против забраната за...

СЕ ШТО Е НОРМАЛНО ВО ЈАПОНИЈА, НАС НИ Е ЧУДНО: Вака...

0
Јапонија е земја полна со изненадувања за странците. Во него дури и учебната година не започнува на крајот на летото, туку во април,...

Зошто земјотресот во Турција и Сирија беше толку катастрофален?

0
Земјотресот со сила од 7,8 степени според Рихтеровата скала што ги погоди Турција и Сирија веројатно ќе биде еден од најсмртоносните...

“ДФЛ” ќе продаде дел од правата за пренос за 4,5 милијарди евра!

0
Германскиот фудбал направи голем прогрес со потпушувањето на најновиот договор. Германската фудбалска лига (ДФЛ) ќе продаде дел од...

Најсмртоносните земјотреси во светот од 2000 година

0
Земјотрес со интензитет од 7,8 степени по Рихтер ги погоди вчера Турција и Сирија, при што загинаа најмалку 4.000 луѓе во...

“Старата Дама” се спрема да отпушти пет играчи, за да ги...

0
Јувентус планира да отпушти пет играчи и со тоа да ги намали трошоците поради кризата во која...

Ги запознаваме ретките болести: Артрогрипоза

0
Во месецот со најмалку денови во годината, во месецот кој пациентите со ретки болести го викаат „свој“, месецот кој е редок по своите...

Од земјотресот во Турција и Сирија урнати над 3.000 згради

0
Турција утрово се разбуди во шок откако разорен земјотрес со јачина од 7,8 степени според Рихтер го погоди југоисточниот дел на...

Ердоган: Најмалку 912 загинати и 5.383 повредени во земјотресот во Турција

0
Најмалку 912 луѓе загинаа во Турција во земјотресот со јачина од 7,8 степени според Рихтеровата...

(ВИДЕО) Нов силен земјотрес ја погоди Турција, бројот на загинатите се...

0
Втор земјотрес со јачина од 7,7 степени според Рихтеровата скала, го погоди округот Елбистан во...