таг: со

Блинкен до Галант: САД ќе бидат со Израел против иранските закани

0
Американскиот државен секретар Ентони Блинкен во телефонски разговор со израелскиот министер за одбрана Јоав Галант изјави дека САД ќе застанат крај Израел против...

Шпанскиот премиер ќе има серија средби со колеги од ЕУ следната...

0
Шпанскиот премиер Педро Санчез следната недела ќе се сретне со неколку свои колеги од Европската Унија во обид да добие поддршка за признавање...

(ВИДЕО) Рускиот ракетен терор продолжува: Регионот Одеса нападнат со балистичка ракета...

0
Непријателот продолжува со целни ракетни напади на југот на Украина, повторно напаѓајќи го регионот Одеса, соопшти Оперативната команда Југ на Телеграм, пренесува Укринформ....

Над 19.000 камиони со помош од Египет влегле во Газа од...

0
Вкупно 401 камион со хуманитарна помош од Египет влегле вчера во Појасот Газа преку граничниот премин Рафа, јави египетскиот владин телевизиски канал Ал...

УКРАИНА: Не можете ни да замислите колку ни се потребни авиони...

0
Денешниот избор на Редакцијата е фотографијата од Станислав Асејев, придружена со кратката порака: Во исчекување на борбата. Момците не спиеле...

Сежурне: Франција повеќе не е заинтересирана да разговара со руските претставници

0
Франција повеќе не е заинтересирана за „разговор со руски претставници“, изјави денеска францускиот министер за надворешни работи Стефан Сежурне по неодамнешниот телефонски разговор...

Палестинското барање за полноправно членство во ОН е проследено до надлежниот...

0
Претседавачката со Советот за безбедност на Обединети нации, амбасадорката на Малта во ОН, Ванеса Фрејзи денеска го проследи барањето на Палестина да стане...

Сакеларопулу и Пирц Мусар разговараа и за ЕУ перспективата на Западен...

0
Грција и Словенија се согласуваат за проширување на Европската унија со Западен Балкан, како и за пристапување на Украина, Молдавија и Грузија. Ние...

Борел: Хамас не може да го претставува палестинскиот народ, создавањето две...

0
Со неселективниот напад на 7 октомври минатата година Хамас целосно се дисквалификува себеси и оваа криминална група не може да го претставува палестинскиот...

Во наредните денови ќе се одржи првиот инаугуративен мировен самит во...

0
Во наредните денови Украина заедно со Швајцарија ќе го искординира датумот на првиот инаугуративен самит за мир, како што рече претседателот на Украина...