fbpx

таг: соопшти

Украина вели дека го зазела Змискиот Остров, Русија дека се повлекла...

0
Украина соопшти дека нејзините сили ги принудиле руските војници да го напуштат Змискиот Остров во близина на Одеса во Црното Море,...

Kовид-бројките растат, нови мерки нема

0
Согласно податоците што ги соопшти вчера Комисијата за заразни болести, забележан е раст на бројот на позитивните случаи на КОВИД-19 во земјава за...

СЗО: Пренесувањетo мајмунски сипаници сега ги загрозува и високоризичните групи

0
Светската здравствена организација (СЗО) соопшти дека „трајното пренесување“ на вирусот на мајмунски сипаници ширум светот може да доведе до негово ширење на високоризични...

Петков до Ковачевски: „Прифати го предлогот, па дури и да ти...

0
Иако самитот на ЕУ во Брисел заврши, Франција соопшти дека ќе продолжи да работи со Скопје и Софија за евентуален договор...

Зеленски: Наредната недела ќе се заострат руските напади

0
Генералштабот на украинската армија соопшти дека руските сили користат ракети и артилерија за бомбардирање на градови во близина на Северодоњецки. Според...

ЕК треба да го соопшти мислењето за кандидатурата на Украина за...

0
Европската комисија денеска треба да го соопшти мислењето за статусот на Украина како кандидат за...

Судот конечно донесе пресуда во случајот Џони Деп против Амбер Херд

0
Поротата денеска соопшти дека донела пресуда за тужбата на Џони Деп за клевета против неговата поранешна сопруга, Амбер Херд, која сведочеше дека Деп...

СЗО: Сè уште не е познато дали мајмунските сипаници може да...

0
Светската здравствена организација денеска соопшти дека се уште не е познато дали мајмуните може целосно да се сузбијат. Од таму додаваат дека...

УНХЦР: 6 милиони украински бегалци од руската инвазија досега

0
Агенцијата на ОН за бегалци (УНХЦР) соопшти дека повеќе од 6 милиони бегалци ја напуштиле...

Финска денеска одлучува дали сака влез во НАТО

0
Финска се очекува денеска да соопшти дека сака да влезе во НАТО, што...