таг: Соединетите

Групна акција против Мета во САД: Социјалните мрежи опасни по здравјето...

0
Во Соединетите Американски Држави, 33 сојузни држави ја тужеа Мета, матичната компанија на Фејсбук и Инстаграм, поради наводната штета што овие платформи ја...

Ескобар за РСЕ: Курти го одби предлогот за динарите

0
Претставникот на Соединетите Држави за Западен Балкан, Габриел Ескобар, во интервју за ...

САД ги осудуваат руските избори на окупираните украински територии

0
Соединетите Држави ја осудуваат организацијата на рускиот режим на избори на привремено окупираните територии на Украина и велат дека сите оние кои се...

Камала Харис: Видовме Палестинци како јадат лисја, а деца умираат

0
Потпретседателката на Соединетите Американски Држави, Камала Харис, упати досега најжестоки критики за политиката на Израел кон Палестинците. Харис нагласи дека „она што...

Река: Еди Рама повеќе пати ја има повторено поддршката и помошта...

0
Покрај земјите од Европската унија, Соединетите американски држави и членките на НАТО нашиот регион беше силно наклонет да стои покрај Украина и својот...

САД се закануваат со вето на новата резолуција за прекин на...

0
Амбасадорката на Соединетите Американски Држави во Обединетите нации Линда Томас-Гринфилд предупреди дека доколку алжирската предложена резолуција со која се повикува на хуманитарен прекин...

Поддршката од САД со оружје и обука за Украина продолжува, од...

0
Соединетите Држави се решени да продолжат силно да ја поддржуваат Украина со оружје, обука и професионални совети за употреба на тактики за војување...

САД бараат од Косово да ја преиспита одлуката за укинување на...

0
Соединетите Држави ја повикуваат Владата на Косово да ја разгледа одлуката за укинување...

Едвард Џозеф: Западната помош предводена од Соединетите Држави е егзистенцијална за...

0
Западната помош предводена од Соединетите Држави е егзистенцијална за Украина. Не би можеле да го користите зборот важна, би морале да го користите...

САД го поздравија официјализирањето на Талин механизмот за координација на цивилната...

0
Соединетите Држави го поздравуваат создавањето на Талин механизмот, кој ќе помогне да се испорачаат средства за градење сајбер капацитети во Украина и да...