таг: Соединетите

Ховениер: Изненаден сум од критиките за статутот на Заедницата на српски...

0
Амбасадорот на Соединетите Држави во Косово, Џефри Ховениер, го повтори ставот на САД...

САД ставија вето на резолуцијата со која се бараше итен прекин...

0
Соединетите Американски Држави ставија вето на резолуцијата поддржана од речиси сите други членки...

Стејт департмент: Блинкен ќе ја истакне улогата на ОБСЕ во обезбедувањето...

0
Државниот секретар на Соединетите Држави, Ентони Блинкен ќе учествува на Министерскиот самит на...

Американците ќе погубат брутален убиец со метод кој досега не бил...

0
Алабама го закажа првото погубување во Соединетите држави со азотна хипоксија, алтернатива на...

Коверти со фентанил пристигнале до членовите на избирачките одбори низ САД

0
Властите во Соединетите Држави истражуваат кој испратил коверти со фентанил и други супстанции до членовите на избирачките одбори во неколку сојузни...

Републиканците нема да поддржат помош за Украина и Израел во пакет

0
Новоизбраниот претседател на Претставничкиот дом на Соединетите Држави, Мајк Џонсон, изјави дека финансирањето...

Борел се надева дека САД ќе ја променат одлуката за поддршката...

0
Одлуката на Конгресот на Соединетите Држави да ја исклучи помошта за Украина од...

САД нема да ѝ испорачаат ракети АТАЦМС на Украина

0
Соединетите Американски Држави (САД) ќе ѝ испорачаат на Украина значителна опрема...

САД ги повикуваат Србија и Косово сериозно да ги сфатат обврските...

0
Соединетите Држави побараа од Косово и Србија, пред следната рунда од дијалогот најавена...

Американската амбасада за посетата на Курти: Настаните ги видовме како...

0
Амбасадата на Соединетите Американски Држави (САД) во Скопје не гледа за неопходно да...