таг: Советничката

СЗО ја поддржа употребата на вакцина адаптирана на сојот Омикрон

0
Советничката група на Светска здравствена организација (СЗО) денеска ја поддржа употребата на вакцина адаптирана на сојот Омикрон како дополнителна доза. ...