таг: Собрание

Генералното собрание на ОН гласаше за „итно“ повлекување на руските трупи...

0
Генералното собрание на Обединетите нации изгласа резолуција со која се бара „итно“ повлекување...

ОН се состанува за Украина, Киев бара резолуција за „мир“, Москва...

0
Генералното собрание на ОН се состанува на 22 февруари, два дена пред годишнината од руската...

Српското собрание ја продолжува расправата за Косово

0
Пратениците во српското собрание денеска ќе ја продолжат расправата за косовското прашање. На вчерашната седница...

Петти неуспешен обид за избор на претседател на бугарското собрание

0
Првата седница на бугарското 48. Народно собрание продолжува трет ден, а пратениците сè уште не можат да најдат мнозинство за избор...

Генералното собрание на ОН ја осуди руската анексија на украинските региони

0
Генералното собрание на ОН со големо мнозинство ја осуди прокламираната руска анексија на четири украински...

Черњев: Украина ќе стане членка на НАТО по победата над Русија

0
Шефот на делегацијата на украинската Рада во Парламентарното собрание на НАТО, Јегор Черњев, смета дека Украина ќе стане членка на НАТО...

Макрон во ОН: Инвазијата на Украина е враќање во ерата на...

0
Францускиот претседател Емануел Макрон на говорницата на Генералното собрание на ОН ја обвини Русија за...

(Видео) Инцидент во бугарското собрание

0
За малку е избегната тепачка во бугарското собрание помеѓу пратеникот на „Продолжуваме со промените“ Искрен Митев и претседателот на „Преродба“ Костадин...

ОН ќе гласаат за замена на Русија во Советот за човекови...

0
Генералното собрание на ОН денеска треба да гласа за тоа која земја ќе ја замени...

Русија: Исклучувањето од Советот за човекови права на ОН е нелегално

0
Москва излезе со реакција на денешната одлука на Генералното собрание на Обединетите Нации, кое одлучи...