таг: Собрание

Денеска е Меѓународен ден на човековата солидарност: Што е тоа?

0
Генералното собрание на ОН, убедено дека промоцијата на културата на солидарност и духот на споделување е важна за борба против сиромаштијата, со резолуцијата 60/209 во...

Генералното собрание на ОН утре ќе расправа за хуманитарната криза во...

0
Генералното собрание на ОН, кое се состои од 193 земји членки, утре се...

Косовското Собрание со резолуција за терористичкиот напад во Бањска

0
Косовското Собрание денеска изгласа резолуција за осуда на терористичките напади врз косовската полиција на 24 септември во Бањска, Звечан. За гласаа...

Софија ќе ги објави имињата на сите граѓани на Македонија кои...

0
Пратениците во бугарското собрание во прво читање едногласно ги изгласаа измените во Законот...

Почна Генералното собрание на ОН

0
Повеќе од 140 светски лидери пристигнаа во Њујорк на годишното собрание на Обединетите нации, каде ќе разговараат за инвазијата на Русија...

Нема криза кај Баерн, остварена е рекордна заработка

0
На редовното Собрание на најмоќниот германски клуб ќе биде обелоденета заработката од претходната фискална година, која е таква што ќе го засени резултатскиот...

На првиот работен ден, бугарскиот Парламент не успеа да избере свој...

0
Бугарските пратеници од 49. Народно собрание на првиот работен ден не успеаја да изберат претседател на Парламентот, поради што, првата седница...

Бојко Борисов: Задачата е редовна влада, јас ќе бидам пратеник и...

0
Единствената задача пред ова Народно собрание е формирање редовна влада. Без оглед на...

(ВИДЕО) Запалено градското собрание во градот Бордо на синоќешните протести во...

0
Градското собрание во југозападниот француски град Бордо синоќа беше запалено од страна на демонстрантите кои излегоа на деветтиот по ред масовен...

Анализа: Пировата победа на Макрон ризик за разгорување на гневот

0
Потегот на претседателот Емануел Макрон да го избегне Националното собрание и да спроведе непопуларна ревизија на пензискиот систем без гласање во...