таг: Собрание

Во ОН гласање за суспендирање на Русија од Советот за човекови...

0
193-членото Генерално собрание на ОН денеска ќе гласа за обидот на САД да ја суспендира...

Генералното собрание ја одобри резолуцијата со која се бара заштита на...

0
Генералното собрание на ОН усвои необврзувачка резолуција со која се бара заштита на цивилите и...

Генерално Собрание на ООН, 141 држава со осуда за руската инвазија...

0
Мнозинството држави во светот на седницата на Генералното Собрание на ООН попладнево ја осудија руската...

Вигенин: Се надевам дека нема да има импровизирани изјави за Македонија

0
Потпретседателот на 47. Народно собрание на Бугарија и поранешен министер за надворешни работи Кристијан Вигенин...

Никола Минчев е избран за претседател на бугарското собрание, Радев повика...

0
Никола Минчев денеска е избран за претседател на Народното собрание на Бугарија. За него гласаа 158 пратеници, 72 беа против и...

КФСМ на годишното собрание го усвои финансискиот извештај за 2020 година

0
На годишното собрание на федерацијата, беше прифатен и извештајот за работата на федерацијата за 2020/21 година. Претставниците на клубовите членки на собранието,...

Партијата на Борисов во мај ќе бира ново раководство

0
Националното собрание на бугарската политичка партија ГЕРБ ќе избере ново раководство на 11 мај, пренесува бугарското издание „24 часа“. Како што јави дописникот...