таг: синдикати

Повторно протести во Атина поради железничката несреќа

0
Дел од грчките синдикати и денеска одржаа протести во центарот на Атина поради...

Штрајкови и протести против пензиските реформи во Франција

0
Француските синдикати ги повикаа граѓаните да протестираат денеска против пензиските реформи, бидејќи премиерката...

Национален штрајк во Франција поради инфлацијата, синдикатите бараат повисоки плати

0
Француските синдикати започнаа национален штрајк барајќи повисоки плати во услови на децениски висока инфлација, а за претседателот Емануел Макрон тоа е...

ССМ бара пратениците утре да покажат разумност

0
Сојузот на синдикати на Македонија денеска побара од сите пратеници да покажат разумност и утре да го...

Димовски: ССМ стравува од можни злоупотреби и на петтиот пакет економски...

0
Сојузот на синдикати на Македонија изрази стравување дека опцијата од петтиот пакет економски мерки за помош на...

ССМ: Со итна присилна наплата да се обезбедат плати

0
Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) бара Управата за јавни приходи да направи итна присилна наплата – да ги блокира сметките...