fbpx

таг: серија

Гласини од Нетфликс: Пристигнува реално шоу за Хари и Меган?

0
СЕ започна со документарната серија на Нетфликс, но вистинската прашина се крена по објавувањето на мемоарите Spara, а сега се шпекулира дека Хари...

Спалети: Примивме гол во ситуација кога ја загубивме топката

0
Лидерот на табелата во Серија А, тимот на Наполи, беше елиминиран од Купот на Италија по изведување...

ВИДЕО / После Милан и Наполи елиминиран од Купот на Италија

0
Последнопласираниот тим во Серија А, Кремонезе, успеа да направи вистински подвиг и да го елиминира лидерот Наполи...

Елмас: Одлична група која функционира како семејство

0
Наполи им се врати на победите во Серија А откако ја совлада Сампдорија со 0-2. Македонскиот репрезентативец,...

Жестоки напади со дронови на Киев

0
Русија е насочена кон критичната инфраструктура на Украина во серија напади со беспилотни летала врз...

Серија експлозии во Киев и други украински градови

0
Серија експлозии се слушнале изутрината во главниот град на Украина, Киев, јави новинската агенција Ројтерс...

Пријателката на принцезата Дијана за новата сезона на Круна: „Преку серијата...

0
Петтата сезона на Круната, серија која го следи животот на британското кралско семејство, наскоро ќе биде достапна на Нетфликс. Во последно време се...

Утрово експлозии во Харков и Запорожје

0
Серија експлозии одекнаа изутринава во Харков и Запорожје, соопштија локалните власти. Проектили погодија индустриски...

Обединети нации: Коронавирусот го уназади човечкиот развој за пет години

0
Обединетите нации објавија извештај во кој се тврди дека серија кризи без преседан, особено пандемијата на коронавирус, го вратија човечкиот напредок...

Се омажи познатата турска актерка – судбоносното „да“ го кажа во...

0
Ѕвездата на турската серија „Невозможна љубов“, актерката Ебру Шахим го кажа судбоносното „да“ на кошаркарот Чеди Осман, а свадбената церемонија одржана во Македонија...