таг: серија

Обединети нации: Коронавирусот го уназади човечкиот развој за пет години

0
Обединетите нации објавија извештај во кој се тврди дека серија кризи без преседан, особено пандемијата на коронавирус, го вратија човечкиот напредок...

Се омажи познатата турска актерка – судбоносното „да“ го кажа во...

0
Ѕвездата на турската серија „Невозможна љубов“, актерката Ебру Шахим го кажа судбоносното „да“ на кошаркарот Чеди Осман, а свадбената церемонија одржана во Македонија...

Хит серијата Squid Game се враќа со втора сезона

0
Популарната јужнокорејска серија Squid Game се враќа на екранот со втора сезона, објави „Нетфликс“, цитиран од CNN. „Доаѓа втората сезона“, рече...

Шефот на Твитер му одговори на Маск со низа твитови

0
Во серија твитови, шефот на Твитер, Параг Агравал, ги бранеше проценките на компанијата дека спам и лажни сметки сочинуваат помалку од пет проценти...

Руската војска денеска бомбардираше кај Лавов, Киев, Харков, Краматорск

0
Градот Лавов во западна Украина денеска беше разбуден од серија силни експлозии. Локалните власти известија дека дел од ракетите биле истрелани...

Продуцентите објавија цртеж од Симпсонови со знамиња на Украина – „Се...

0
Продуцентите на американската цртана серија Симпсонови на социјалните мрежи споделија цртеж на познато семејство со украински знамиња, во знак на солидарност со земјата...

МЗТ Скопје во дербито на колото подобар од Еуро Никел

0
МЗТ Скопје ја продолжи одличната серија на победи вечерва со 81:67 во македонскиот кошарарски шампионат со совлада Еуро Никел. Актуелниот првак на...

Нов ковид-протокол во Серија А

0
Натпреварите од Серија А ќе бидат одложени доколку во тимот има најмалку девет играчи позитивни на Ковид-19. Одлуката ја донесе италијанската влада на...

Инѕаги искрен: Сакав да ги избегнам само нив во осминафиналето во...

0
Интер се искачи на врвот во Серија А и празниците ќе ги пречека како лидер на табелата во Италија, што секако е добра...

Ибрахимовиќ: Само еден фудбалер ме потсетува на феноменот Роналдо

0
Златан Ибрахимовиќ и на 40 години е еден од најдобрите фудбалери во Серија А. Неговите изјави секогаш се чекаат со големо внимание со...