fbpx

таг: сезона

Австралија Опен: Надал без проблеми до второто коло

0
Започна првиот гренслем оваа сезона Австралија Опен. После драмата со Ѓоковиќ започна да се зборува за тенисот, а сигурно е дека ќе...

Александер Омот Килде победи во Венген

0
Александер Омот Килде ја забележа петтата победа оваа сезона во Светскиот куп. Норвежанецот победи на трката во спуст, која се возеше на легендарната...

Столе Димитриевски во идеaлниот тим од првата половина од сезоната во...

0
Македонскиот фудбалски репрезентативен голман доби уште едно признание. Тековната сезона е најдобра во клупската кариера на македонскиот голман, која му донесе место во...

Столе Димитриевски е на 4.место на најдобри голмани во Европа

0
Македонскиот фудбалски репрезентативен голман Столе Димитриевски има неверојатна сезона во дресот на Рајо Валјекано. Малиот тим од предградието на Мадрид моментално се...

Буфон: Јувентус со доаѓањето на Роналдо ја загуби тимската ДНК

0
Поранешниот голман на Јувентус, Џанлуиџи Буфон (43), кој 21 сезона мина во торинскиот клуб, изјави оти „Старата дама“ ја загубила тимската ДНК со...

Од МЗТ до елитата: Хасани Гравет дебитираше во НБА за Орландо!...

0
Хасани Гравет кој минатата сезона беше меѓу најдобрите поединци во македонското првенство играјќи за МЗТ Скопје, сега првпат заигра во НБА лигата. Орландо...

Со Грузија и Гибралтар имаме позитивен скор, дербијата ќе ни бидат...

0
Македонската фудбалска репрезентација ги дозна ривалите за третата сезона во Лигата на нации, во Ц-дивизијата, па на денешната ждрепка ни падна источниот сосед...

Битола на нозе, билетите за мечот Е.Пелистер -Вардар распродадени за еден...

0
Ракометниот клуб Еурофарм Пелистер игра во одлична форма оваа сезона, а добрите партии како во шампионатот така и во Европа ги кренаа на...

Шок во Аеродром, Феникс го изненади шампионот

0
Кошаркарите на Феникс продолжуваат со маестралните партии во дебитантската сезона, откако вечерва, на домашен терен, дојдоа до најдрагоцената победа во пресметката со актуелниот...

Вест Хем го победи Челси во градското дерби

0
Лондонски Челси го забележа вториот пораз оваа сезона откако, „сините“ загубија на гостувањето кај градскиот ривал Вест Хем. Избраниците на Тухел беа...