таг: свои

Дали бремените жени смеат да пијат кафе?

0
ИАКО консумирањето кафе има свои придобивки за нашето тело, многу трудници имаат одредена доза на загриженост кога станува збор за негативните ефекти на...

Медведев: НАТО сака да се шири како рак, Русија ќе бара...

0
Русија ќе бара мир со Украина исклучиво под свои услови, изјави денеска заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев...

Германската влада го одобри распоредувањето војници во БиХ

0
Германската влада, по десет години, повторно одобри распоредување на свои војници во воената мисија на...

Членови на ОБСЕ се уапсени во Доњецк и Луганск

0
ОБСЕ ги користи „сите достапни канали“ за ослободување свои членови заробени во источна Украина. Сепак,...

Шведска ја игнорира заканата од Москва, одлучува да аплицира за членство...

0
Шведскиот медиум Svenska Dagbladet, повикувајќи се на свои извори, објави дека шведската премиерка Магдалена Андерсон...

Како да препознаете дека тој сака само флерт?

0
Секој маж има свои желби кога се жените во прашање. Па затоа ви нудиме неколку знаци кои ако ги забележите кај припадниците...

ФФМ доби 1.300 влезници за мундијалскиот бараж во Палермо

0
Македонската фудбалска репрезентација ќе има поддршка од 1.300 свои навивачи на трибините на стадионот „Ренцо Барбера“ во Палермо, на кој на 24 март...

ВТА ги суспендираше сите тениски турнири во Кина

0
Женското тениско здружение (ВТА) објави дека ги суспендира сите свои тениски турнири на подрачјето на Кина поради загриженост околу безбедноста на поранешната најдобра...

Бидете успешни во кујната: Мали кулинарски трикови на големите домаќинки

0
Секоја добра домаќинка има свои мали тајни и трикови, кои ја прават вистински магионичар во кујната. Со разните трикови, готвењето не мора...

Колку шолји кафе пиете на ден? Предности и недостатоци на една...

0
Кафето има свои магични предности, но и опасни недостатоци кои зависат од количината испиена на дневна основа. Откријте како бројот на испиени...