таг: Речиси

Се будите уморни и по осум часа сон? Ова може да...

0
реклама Иако речиси секоја вечер спијат седум до осум часа, некои наутро се будат уморни....

Вештачката интелигенција може да го препознае отпадот што може да се...

0
Речиси 2,24 милијарди тони цврст отпад се направени во 2020 година, покажуваат податоците на Светска банка. Велат дека таа бројка веројатно ќе порасне...

Словенец падна за време на трката, хрватскиот атлетичар застана да му...

0
Покрај ривалството во речиси секој спорт, делот „Фер-плеј“ отсекогаш постоел без разлика на конкуренцијата. Меѓу...

Турската лира падна близу историски најниското ниво по победата на Ердоган

0
Турската лира падна на речиси историски најниско ниво во однос на американскиот долар по победата на Реџеп Таип Ердоган во вториот...

Tурскиот Лионел Меси поблиску до Њукасл

0
Англискиот премиерлигаш Њукасл, кој следната сезона речиси сигурно ќе игра во Лигата на шампионите (ЛШ),...

Уапсен шефот на најмоќната и најбогатата италијанска мафија

0
Пo речиси пет години во бегство, вчераутро во Италија беше уапсен Пасквале Бонавота...

Вокер сигурно ќе го напушти Ман. Сити и оди во Милано

0
Британските медиуми пишуваат дека Кајл Вокер (32) речиси сигурно ќе го напушти Манчестер Сити на крајот од оваа сезона. Вокер ќе ја доживее...

Hовите правила на Формула 1, ќе се применат во трката во...

0
Формула 1 се враќа по речиси еден месец пауза следниот викенд во Азербејџан. На патеката...

За последен пат беше изведено најдолгото шоу на Бродвеј

0
реклама ПОСЛЕ 35 години и речиси 14.000 изведби, во неделата за последен пат се спушти...

Анкета: 43 отсто од американските гласачи се за реизбор на Бајден

0
Актуелниот претседател се соочува со речиси едногласно неодобрување меѓу републиканците, и е слабо...