таг: рече

Ако уште некој го признае Косово, продолжува кампањата за повлекување на...

0
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, рече дека „ако некој донесе одлука за признавање на Косово како независна...

Калабрија: Дресот на Милан ми е втората кожа

0
Давиде Калабрија рече дека дресот на Милан е неговата втора кожа откако стави потпис на нов договор со росонерите.  Италијанецот е продукт на...

Курти: Косово не може да има Здружение врз етничка основа

0
Косово не може да има Здружение врз етничка основа, рече премиерот на Косово, Албин Курти, бидејќи според...

Г-7, лидерите се договорија за укинување на државната помош за термоцентрали...

0
Британскиот премиер Борис Џонсон рече дека групата седум на самитот во југозападна Англија се договорила да се укине...

(ВИДЕО) Прв контакт: Галактички состанок на Килијан Мбапе со астронаутот на...

0
„Имам толку многу прашања“, рече Килијан Мбапе додека разговараше со астронаутот на ЕСА, Томас Песке (во вселената!) Во пресрет на УЕФА ЕУРО 2020....

Рама: Мини-шенген ги урива границите, но додека да сфати Косово ќе...

0
Албанскиот премиер Еди Рама рече дека спроведувањето на идејата за балкански мини-шенген ќе значи отстранување на границата...

Еден од уапсените антиваксери во Србија бил вакциниран

0
Српската премиерка Ана Брнабиќ рече дека еден од петте уапсени антиваксери е вакциниран против корона вирус, пренесува Танјуг во неделата. „Од петтемина...

Ибрахимовиќ му испрати порака на Лукаку: Само нека дојде …

0
Златан Ибрахимовиќ рече дека „нема проблем“ со напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку, иако двајцата неодамна имаа речиси...

До крајот на јули секој Американец ќе може да се вакцинира,...

0
Претседателот рече дека се надева оти тоа ќе се постигне со 600 милиони вакцини, кои се очекува да бидат достапни дотогаш, објави Асошиетед...

Трамп пред заминување: Водев тешки битки, ама не почнав нова војна

0
Во своето проштално видеообраќање, тој ја поздрави новата администрација и рече дека сега, додека се подготвува да ја предаде власта, сака да порача...