таг: рече

(ВИДЕО) Прв контакт: Галактички состанок на Килијан Мбапе со астронаутот на...

0
„Имам толку многу прашања“, рече Килијан Мбапе додека разговараше со астронаутот на ЕСА, Томас Песке (во вселената!) Во пресрет на УЕФА ЕУРО 2020....

Рама: Мини-шенген ги урива границите, но додека да сфати Косово ќе...

0
Албанскиот премиер Еди Рама рече дека спроведувањето на идејата за балкански мини-шенген ќе значи отстранување на границата...

Еден од уапсените антиваксери во Србија бил вакциниран

0
Српската премиерка Ана Брнабиќ рече дека еден од петте уапсени антиваксери е вакциниран против корона вирус, пренесува Танјуг во неделата. „Од петтемина...

Ибрахимовиќ му испрати порака на Лукаку: Само нека дојде …

0
Златан Ибрахимовиќ рече дека „нема проблем“ со напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку, иако двајцата неодамна имаа речиси...

До крајот на јули секој Американец ќе може да се вакцинира,...

0
Претседателот рече дека се надева оти тоа ќе се постигне со 600 милиони вакцини, кои се очекува да бидат достапни дотогаш, објави Асошиетед...

Трамп пред заминување: Водев тешки битки, ама не почнав нова војна

0
Во своето проштално видеообраќање, тој ја поздрави новата администрација и рече дека сега, додека се подготвува да ја предаде власта, сака да порача...

Филипче: Поддржувам декриминализација на канабисот за лична употреба

0
Подготвени сме, рече министерот, да отвориме една многу широка дебата во општеството во која што ќе учествуваат сите чинители. Апсолутно,...