таг: рече

Курти: Имаме одлични односи со Северна Македонија

0
Имаме одлични односи со Република Северна Македонија, рече косовскиот премиер Албин Курти во...

Нетанјаху вети силен, цврст и прецизен одговор по нападите во Ерусалим

0
Нетанјаху рече дека ќе бидат распоредени дополнителни полициски и воени сили и ќе започне собирање разузнавачки информации, конфискација на нелегалното оружје,...

Бугарија бара безбедноссна гаранција за посетителите на 4 февруари

0
Посакуваме деескалација и дијалог, рече бугарскиот шеф на дипломатијата Николај Милков, прашан за билатералните односи со Македонија. Во оваа насока, како...

Вонредна состојба поради поплави во Западна Австралија

0
Австралискиот премиер Ентони Албанес рече дека неговата влада е подготвена да обезбеди каква било помош што им е потребна на жителите...

Список за тоа што ги прави убави најубавите знаци и зошто:...

0
Неодамна некој рече дека убавината е нешто што секој може да го има, но дека е површна и донекаде привремена состојба. Тие продолжија...

Радев: Владата и пратениците да не ја заборават својата голема одговорност

0
Бугарскиот претседател Румен Радев рече дека ситуацијата во земјата бара политичките сили во парламентот да не дозволат противречностите меѓу нив да...

Чешкиот министер: Макрон згреши за Русија

0
Францускиот претседател Емануел Макрон згреши кога рече дека Русија не треба да се понижува, вели...

Скршен сум од болка поради пукањето во училиштето во Тексас, вели...

0
Папата Франциск денеска рече дека срцето му е скршено од болка поради оружениот напад во училиште во Тексас во кој загинаа...

Фон дер Лајен убедена дека ЕУ ќе го усвои новиот пакет...

0
Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен денеска рече дека е убедена дека новиот...

Мемети: На железничката станица видов многу жени и деца.

0
Фоторепортерката Абрнора Мемети, во емисијата “200“ во Алсат рече дека првата фотографија е направена откако...