таг: рече

Скршен сум од болка поради пукањето во училиштето во Тексас, вели...

0
Папата Франциск денеска рече дека срцето му е скршено од болка поради оружениот напад во училиште во Тексас во кој загинаа...

Фон дер Лајен убедена дека ЕУ ќе го усвои новиот пакет...

0
Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен денеска рече дека е убедена дека новиот...

Мемети: На железничката станица видов многу жени и деца.

0
Фоторепортерката Абрнора Мемети, во емисијата “200“ во Алсат рече дека првата фотографија е направена откако...

Блинкен: Оние кои ги извршија убиствата во Буча ќе одговараат за...

0
Американскиот државен секретар Ентони Блинкен рече дека фотографиите од големиот број Украинци убиени во Буча...

НАТО ќе ѝ даде воена опрема на Украина, но нема да...

0
НАТО ќе ја поддржи Украина со воена опрема, рече генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг по вонредниот самит. Тој сепак додаде...

Франција сѐ уште не може да гарантира почеток на преговори до...

0
Францускиот државен секретар за европски прашања Клеман Бон, рече дека има политичка волја во...

Лавров оптимист за компромис на преговорите

0
„Не се сомневам дека ќе се најде решение“, рече во интервју рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во пресрет на...

Путин: Почнуваме специјална воена акција, никој да не се меша

0
Рускиот претседател Владимир Путин зборуваше за нападот врз Украина и рече дека секоја земја што...

Задоежњук: Нападнати болници и градинки

0
Амбасадорката на Украина во Скопје рече дека цел на руските напади и понатаму се цивили....

Столтенберг: Сите индикации се дека Русија планира напад од големи размери...

0
По американскиот претседател Бајден и генералниот секретар на НАТО Столтенберг рече дека очекува сеопфатен напад на руската војска врз Украина, што...