таг: рече

Директорот на Модерна – Се приближуваме до завршната фаза на пандемијата

0
Извршниот директор на фармацевтската компанија Модерна, Стефан Бансел, рече дека е „разумно да се претпостави...

Јапонија пролетва може да има лек за корона вирус

0
Јапонскиот премиер Фумио Кишида рече дека вчладата разгледува можност да даде условено, рано одобрение за ковид-апчиња развиени од фирмата „Шионоги“. ...

Лапорта: Сакаме да го победиме Реал, нашата сила се талентираните млади...

0
Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека неговиот тим има голем мотив да го победи Реал во полуфиналниот натпревар од Суперкупот на Шпанија...

Бајден им се обрати на Американците: Омикрон нема да нè врати...

0
САД нема да се вратат во март 2020 година, рече американскиот претседател Џо Бајден, во...

Меси горд на рекордната седма „златна топка“

0
Фудбалерот на ПСЖ, Лионел Меси, рече дека е горд на освојувањето на рекордната седма „Златна топка“, по врачувањето на наградата за најдобар фудбалер...

Костадинов: Не треба да се прави голема еуфорија

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец Тихомир Костадинов по мечот рече дека не треба да се крева голема еуфорија, со оглед на тоа што работата не...

Бајден „разочаран“ од заложбите на Кина и Русија на климатскиот самит

0
Американскиот претседател Џо Бајден рече дека е разочаран што Кина и Русија допрва треба да преземат нови заложби за намалување на...

Фернандеш: Веруваме во Солскјер и целиот стручен штаб

0
Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Бруно Фернандеш, рече дека тимот го поддржува тренерот Оле Гунар Солскјер. – Секако дека поддржуваме,...

Бензема: Ќе се обидам да ја освојам Златната топка

0
Францускиот фудбалски репрезентативец и член на Реал Мадрид, Карим Бензема рече дека уште од детството сонувал да ја освои Златната топка. –...

Курти: Главниот проблем на Западен Балкан, неуспехот на српскиот лидер да...

0
Премиерот на Косово Албин Курти рече дека главниот проблем на Западен Балкан е несоочувањето на српскиот лидер...