таг: Регулаторната

Состанок на Регулаторна, од ноќеска нов ценовник за горивата

0
Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде...

Состанок на РКЕ, од утре нов ценовник за горивата

0
Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде...

Од полноќ поскапуваaт горивата – ова се новите цени!

0
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за...

Регулаторна одлучи – Од утре поскапуваат бензините и дизелот!

0
Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР...

Состанок на Регулаторна, од ноќеска нов ценовник за горивата

0
Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде...

РКЕ предлага проширување на листата на ранливи категории потрошувачи

0
Регулаторната комисија за енергетика има намера да го прошири опфатот на ранливи категории на потрошувачи, коишто во...

Регулаторна одлучи, од ноќеска поевтин дизел, бензинот по стара цена

0
Регулаторната Комисија за енергетика објави дека во согласност со методологијата што ја користи за пресметка на...

Состанок на Регулаторна, од ноќеска нов ценовник за горивата

0
Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде...

РКЕ: Ќе се зголеми бројот на граѓани опфатени со енергетската сиромаштија

0
Регулаторната комисија за енергетика побара од министерствата за економија и за труд и социјала да направат нова...

Регулаторна одлучи – Од ноќеска поскапуваат дизелот и бензините!

0
Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска по полнопќ малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95...