таг: Регулаторната

Денеска состанок на Регулатона, од ноќеска нов ценовник за горивата

0
Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што...

Бислимоски: Засега нема причини за корекции на цената на електричната енергија

0
Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) Марко Бислимоски за МИА вели...

Состанок на Регулаторна, од ноќеска нов ценовник за горивата

0
Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде...

Бензините поевтинуваат за 1,5, а дизелот за еден денар

0
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука за намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 2,22 отсто. Бензините...

Денеска состанок на Регулаторна, од утре нов ценовник за горивата

0
Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде...

Состанок на Регулаторна, од ноќеска нов ценовник за горивата

0
Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде...

Состанок на Регулаторна, од утре нов ценовник за горивата

0
Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде...

Бислимовски: РКЕ треба да ја одредува и цената на водата

0
Директорот на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) Марко Бислимоски вели дека Регулаторната комисија треба да ја одредува...

Од утре поскапуваат бензините и дизелот, Регулаторна го објави новиот ценовник

0
Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска цените на бензините и на дизел горивото се...

Поскапуваат горивата, Регулаторна го објави новиот ценовник

0
Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска малопродажните цени бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98,...